Komunikaty duszpasterskie

XXXIV Niedziela Zwykła

1. W związku z medialnymi atakami na św. Jana Pawła II Przewodniczący Episkopatu Polski zachęca do lektury Stanowiska Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski,wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Tekst także na naszej stronie internetowej.
  2. Na Papieskie Stowarzyszenie Kościół w Potrzebie zebraliśmy 340 zł. W kaplicy 109 zł i w kościele 231 zł.  Dziękujemy za złożone ofiary.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu. Zapraszamy na Nieszpory rozpoczynające ten piękny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Nieszpory o godz. 17.00 w kościele.
  4. W I Niedzielę Adwentu przed błogosławieństwem poświęcenie opłatków. Opłatki będzie można zakupić po Mszach św. Jeden pakiet kosztuje 3 zł. Nadwyżkę z ich rozprowadzenia przeznaczymy na przygotowanie dekoracji świątecznych w kościele i w kaplicy.
  5. Zapraszamy na Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu, tzw. roraty: we wtorki, czwartki w kościele o 18.30 i na Dalkach o 18.00. W soboty roraty w kościele o godz. 8.00, po Mszy św. śniadanie dla dzieci przygotowane przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci komunijne i bierzmowani zobowiązani są do uczestnictwa w roratach przynajmniej dwa razy w tygodniu. Na roraty dzieci przynoszą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą lampiony. Tematyka poruszana na roratach będzie nawiązywać do przyszłorocznego nawiedzenia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Tematy zostały zamieszczone na stronie „fejsbukowej” parafii.
  6. W kościele w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek ona pokrycie kosztów ogrzewania. W kaplicy na Dalkach od przyszłej niedzieli rozpoczynamy kiermasz świąteczny prowadzony przez Liturgiczną Służbę Ołtarza. Zebrane fundusze przeznaczone będą na ich przyszłoroczny, czerwcowy wyjazd.
  7. W kaplicy na Dalkach w grudniu w dzień powszedni nie będzie Mszy św. o 17.00.
  8. W grudniu w kościele mamy wolne intencje: na Msze św. poranne 30 intencji, a na Msze św. wieczorne 15 intencji. Zachęcamy do ich zamówienia.

Życzymy wszystkim parafianom i gościom spokojnej niedzieli, a na ewangeliczne zadanie głoszenia w codziennym życiu Królestwa: prawdy i życia, świętości i łaski, sprawiedliwości, miłości i pokoju przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Gniezno, 19 listopada 2022 roku