Komunikaty duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła

 

  1. Zachęcamy do złożenia ofiar do skarbon na pomoc Kościołowi w Potrzebie, szczególnie na Ukrainie.
  2. Przypominamy o dzisiejszym spotkaniu dla osób pragnących włączyć się w organizację czasu nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w lutym przyszłego roku. Zapraszamy dzisiaj na godz. 17.00 na plebanię.
  3. Także dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00 w kościele.
  4. Od początku listopada w kościele podczas Mszy św. włączone jest ogrzewanie ławek. Po przeglądzie konwektorów gazowych kościół będzie ogrzewany także nadmuchem przed Mszą św. Ogrzewany kościół wymaga naszej wspólnej ofiarności. Dlatego w I, III i IV niedzielę Adwentu po każdej Mszy św. będzie miała miejsce zbiórka do puszek na ten cel.
  5. W naszym dekanacie w środę o 18.00 odpust ku czci Matki Bożej Miłosierdzia (na Pustachowie).
  6. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Swoje patronalne święto obchodzą siostry elżbietanki, które mieszkają na terenie naszej parafii, a których duchowość opiera się na pomocy chorym i opuszczonym. Z okazji święta życzymy Siostrom Bożego błogosławieństwa.
  7. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla obchodzić będziemy diecezjalny Dzień Młodych.
  8. Miasto Gniezno informuje zainteresowanych zakupem węgla o możliwości składania wniosków do 22 listopada tego roku.

Życzymy wszystkim parafianom i gościom spokojnej niedzieli, a na ewangeliczne zadanie wytrwałego składania świadectwa Chrystusowi przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Duszpasterze

 Gniezno, 12 listopada 2022 roku