Koło Adoracji Nocnej Najświętszego Serca Jezusa w Rodzinie założone w miesiącu lutym 2014 r. Dnia 20.02.2014 roku o godz 20.00 odprawiono Mszę św. inaugurującą działalność wspólnoty. Opiekunem grupy był ks.Konstanty Mrozek. Zelatorką jest Marzanna Szkopek. Wspólnota liczy 21 osób. Każdy z członków Adoracji Nocnej zobowiązuje się do odprawiania w swoim mieszkaniu jednej godziny w miesiącu czuwania modlitewnego w duchu wynagrodzenia, pokuty i miłości.

Droga powstania Adoracji Nocnej w  Rodzinie

Myśl założenia Adoracji Nocnej w  Rodzinie powziął O. Mateo w marcu 1927 r. Dzieło to wyrosło na potężnym pniu Intronizacji, która je przygotowała Apostoł wydał płomienną odezwę do rodzin i przyjaciół Serca Jezusa. Apel spotkał się z żywym oddźwiękiem. Papież Pius XI całym sercem popierał ten apostolat. Dnia 20 grudnia 1928 r. na prywatnej audiencji powiedział do Ojca Mateo : “Jest to dzieło, które wyraża moją zasadniczą myśl, urzeczywistnia moją encyklikę o wynagrodzeniu”( Miserentissmus Redemptor )

Głównym celem Adoracji Nocnej w  Rodzinie jest wynagrodzenie Boskiemu Sercu za grzechy, popełnione zwłaszcza w nocy.

Krajowa Centrala  Adoracji Nocnej w  Rodzinie na Polskę :

KLASZTOR SS WIZYTEK
38-200 JASŁO