I Komunia – informacje

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

1. Termin: 3 niedziela maja – 19 maja 2019 r.

2. Forma uroczystości

• Uroczysta Msza św. z procesyjnym wejściem godz. 11.00

• Nabożeństwo majowe po Mszy św.

1. Szaty dziecka - ALBA – rodzice

2. Przygotowanie dzieci:

1. obecność dziecka w parafii: (Dzienniczek dziecka pierwszokomunijnego)

• Msza św. niedziela (godz.11.00) bezwzględnie w parafii Matki Zbawiciela Gniezno

• Nabożeństwa w miarę możliwości

- różaniec

- roraty (poniedziałek – piątek, godz. 18.00)

- droga krzyżowa dla wszystkich (godz. 17.30)

b) opanowanie materiału ze szkoły (zwłaszcza mały katechizm) – egzaminu nie będzie

c) w kwietniu znajomość formuły spowiedzi św. podanej w Dzienniczku dziecka pierwszokomunijnego s. 18-20

d) spowiedź – 18 maja 2019 o godz. 9.00 !!! (sobota)

e) próby przed uroczystością – podam w nowym roku

1. Dewocjonalia kupują dzieciom rodzice (poza książeczką do nabożeństwa) i daty ich poświęcenia:

- różaniec – 1 październik (poniedziałek) godz. 18.00

- medalik – 8 grudnia (sobota) godz. 18.00 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

- gromnica – 2 lutego (sobota) godz. 18.00 – MB Gromnicznej

- książeczka (biała dla dziewczynek, czarna dla chłopców – kupuje Proboszcz) do nabożeństwa – 19 marca (wtorek) godz. 18.00 - Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

6. Wybranie rady rodziców – 3-4 osoby

• Komitet organizacyjny:

- odpowiedzialny za fotografa – na następne spotkanie powinien być i przedstawić ofertę,

- zebrać wpłatę jednorazową na potrzebne artykuły: dzienniczek dziecka pierwszokomunijnego, pamiątka IX pierwszych piątków miesiąca, formularz kandydata, pamiątka I Komunii Św. (Biblia), książeczka do nabożeństwa, styp. sanktuarium MB i rocznica oraz inne… - 50 zł./os po pierwszym spotkaniu (najpóźniej do końca września)

- zebrać fundusze na dar ołtarza do końca października (o kwocie decydują rodzice)

- zebrać po 25 zł./os. do 28 lutego 2019r. na pielgrzymkę do Lichenia (?) oraz sporządzić listę na ubezpieczenie grupy (imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia, nr PESEL)

- Rodzice podejmą:

- sprzątanie i dekorowanie kaplicy (kwiaty + dwie świece na ołtarz)

- skoszenie trawy w parku i wokół kaplicy

1. Deklaracja do wypełnienia (drukowane litery) i oddania w następną niedzielę lub w biurze parafialnym w przeciągu tygodnia !!!!!

2. Biały tydzień – Msza św. o godz. 18.00 (poniedziałek – piątek) a w sobotę wyjazd do Lichenia? (25 zł.)

W tym roku odbędą się cztery spotkania dla rodziców i dzieci: 1.10 (poniedziałek g.18.00); 11.11 (niedziela g.11.00); 8.12 (sobota g.18.00) w kaplicy (około 30 min.)

W miesiącu styczniu z racji przypadających „odwiedzin duszpasterskich” w parafii, spotkań nie będzie. Daty na nowy rok kalendarzowy zostaną wyznaczone i przekazane do wiadomości na spotkaniu grudniowym.

Każda obecność na Mszy św. oraz innych nabożeństwach potwierdzana będzie pieczątką lub podpisem księdza w dzienniczku dziecka pierwszokomunijnego. Proszę rodziców o zapoznanie się z książeczką, która obowiązuje od 16 września br.

Dzieci ochrzczone w innych parafiach, przynoszą metrykę Chrztu św. do końca września.

Dzieci z innej parafii, chcąc przystąpić do sakramentu I Komunii świętej w tej parafii, do końca września przynoszą zgody od proboszcza swojej parafii !