I Komunia – informacje

SAKRAMENT I KOMUNII ŚWIĘTEJ

1. Termin: 3 niedziela maja – 20 maja 2018 r.
    2. Forma uroczystości
    • Uroczysta Msza św. z procesyjnym wejściem o godz. ???
    • Nabożeństwo majowe po Mszy św.
    1. Szaty dziecka – ALBA – rodzice
    2. Przygotowanie dzieci:
    1. obecność dziecka w parafii: (Dzienniczek dziecka pierwszokomunijnego)

• Msza św. niedziela (godz.11.00) lub w innym kościele
    • Nabożeństwa w miarę możliwości

– różaniec

– roraty (godz. 18.00)

– droga krzyżowa dla wszystkich (godz. 17.30)

b) opanowanie materiału ze szkoły (zwłaszcza mały katechizm) – egzaminu nie będzie

c) w marcu znajomość formuły spowiedzi św. podanej w książeczce s. 18-19

d) dwie spowiedzi daty podam w nowym roku

e) próby przed uroczystością – podam w nowym roku

1. Dewocjonalia kupują dzieciom rodzice – poza książeczką do nabożeństwa – i daty ich poświęcenia:

– różaniec – 1 październik (niedziela) godz. 11.00

– medalik – 8 grudnia (piątek) godz. 18.00 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

– gromnica – 2 lutego (piątek) godz. 18.00 – MB Gromnicznej

– książeczka (biała dla dziewczynek, czarna dla chłopców – kupuje Proboszcz) do nabożeństwa – 19 marca (poniedziałek) godz. 18.00 – Uroczystość św. Józefa

6. Wybranie rady rodziców – 3-4 osoby

• Komitet organizacyjny:

– odpowiedzialny za fotografa – na następne spotkanie powinien być i przedstawić ofertę,

– zebrać wpłatę jednorazową na potrzebne artykuły: dzienniczek dziecka pierwszokomunijnego, pamiątka IX pierwszych piątków miesiąca, formularz kandydata, pamiątka I Komunii Św. (Biblia), książeczka do nabożeństwa, styp. sanktuarium MB i rocznica oraz inne… – 48,70 zł./os do końca października

– zebrać po 25 zł./os. do 31 marca 2018r. (dziecko + opiekun) na pielgrzymkę do Lichenia

– zebrać fundusze na dar ołtarza (o kwocie decydują rodzice)

– Rodzice podejmą:

– sprzątanie i dekorowanie kaplicy (kwiaty + dwie świece na ołtarz)

– skoszenie trawy w parku i wokół kaplicy

– ołtarz na zakończenie oktawy Bożego Ciała – 7 czerwca 2018

1. Deklaracja do wypełnienia (drukowane litery) i oddania w następną niedzielę lub w biurze parafialnym.
    2. Biały tydzień – Msza św. o godz. 18.00 (poniedziałek – piątek) a w sobotę wyjazd do Lichenia (22 zł.)

W tym roku odbędą się trzy spotkania dla rodziców. Daty do końca tego roku: 1.10 (niedziela g.11.00); 12.11 (niedziela g.11.00); 8.12 (piątek g.18.00) w kaplicy (około 30 min.)

W miesiącu styczniu z racji przypadających „odwiedzin duszpasterskich” w parafii, spotkań nie będzie. Daty na nowy rok kalendarzowy zostaną wyznaczone i przekazane do wiadomości na spotkaniu grudniowym.

Każda obecność na Mszy św. oraz innych nabożeństwach potwierdzana będzie pieczątką lub podpisem księdza w dzienniczku dziecka pierwszokomunijnego. Proszę rodziców o zapoznanie się z książeczką, która obowiązuje od 17 września br.

Dzieci ochrzczone w innych parafiach, muszą przynieść metrykę Chrztu św. do końca października.

Dzieci, które są z innej parafii, a chcą przystąpić do sakramentu I Komunii świętej w naszej parafii, muszą do końca października przynieść zgody od proboszcza swojej parafii !