I Komunia – informacje

1. Termin: 3 niedziela maja – 17 maja 2020 r., godz. 11.00

2. Forma:

• Uroczysta Msza św. z procesyjnym wejściem

• Nabożeństwo majowe po Mszy św.

1. Szaty dziecka - ALBA – rodzice

2. Przygotowanie dzieci:

1. obecność dziecka w parafii: (Dzienniczek dziecka pierwszokomunijnego)

• Msza św. niedziela godz.11.00

• Nabożeństwa w miarę możliwości

- roraty (wtorek – czwartek, godz. 18.00)

- droga krzyżowa dla wszystkich (godz. 17.30)

b) opanowanie materiału ze szkoły (zwłaszcza mały katechizm) – egzaminu nie będzie

1. w kwietniu znajomość formuły spowiedzi św. podanej w Dzienniczku dziecka pierwszokomunijnego s. 18-20 (dnia 19.04 – zdanie formuły) !!!!

d) spowiedź – 16 maja 2020r. o godz. 9.00 !!! (sobota) + poświęcenie alb

Dewocjonalia kupują dzieciom rodzice (poza książeczką do nabożeństwa) i daty ich poświęcenia:

- gromnica – 2 lutego (niedziela) godz. 11.00

- książeczka (biała dla dziewczynek, czarna dla chłopców – kupuje Proboszcz) do nabożeństwa – 19 marca (czwartek) godz. 18.00 - Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

6. Komitet organizacyjny - rodzice:

- przygotować dla dzieci teksty podziękowania i wybrać do ich odczytania

- wybrać dzieci do darów i czytań mszalnych oraz modlitwy powszechnej(tekst ks. Proboszcz)

- wybrać dwójkę dzieci (dziewczynka i chłopiec) proszących rodziców o błogosławieństwo – (tekst ks. Proboszcz)

Wszyscy rodzice podejmą:

- sprzątanie i dekorowanie kaplicy wraz z kwiatami (termin do ustalenia)

- koszenie trawy w parku i wokół kaplicy

1. Biały tydzień – Msza św. o godz. 18.00 (poniedziałek – zdjęcie, wtorek, środa – Pamiątka I Komunii Św. (Biblia), czwartek, piątek – Pamiątka Pierwszych Piątków M-ca).

W 2020 roku odbędą się cztery spotkania dla dzieci i rodziców (wszystkie w kaplicy): 2 lutego (niedziela) godz. 18.00; 19 marca (czwartek) godz. 18.00; 19 kwietnia (niedziela) godz. 11.00; 16 maja (sobota) o godz. 9.00.

Próby przed uroczystością: 12-13-14 maja 2020r. zaraz po zakończonej Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym !!!!

Przypominam:

Każda obecność na Mszy św. oraz innych nabożeństwach potwierdzana będzie pieczątką lub podpisem księdza w dzienniczku dziecka pierwszokomunijnego.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 23 maja 2021r., o godz. 11.00 !!!