SCHOLA DZIECIĘCA – PARAFIA MATKI ZBAWICIELA

Schola dziecięca przy parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie zawiązała się 16 września 2017r. Pierwszy raz w trakcie Mszy świętej zaśpiewała 24 września 2017r. Schole tworzą dzieci ze szkoły podstawowej/gimnazjalnej. W skład scholii wchodzi 15 – cioro dzieci (14 dziewczyn i 1 chłopiec). Opiekunem scholii jest ks. Bogumił Czuliński – proboszcz, natomiast od strony muzycznej opiekunem jest organista dyplomowany Szymon Szykowny – miejscowy organista.

Próby scholii odbywają się, w niemalże każdą sobotę miesiąca; (oprócz drugiej soboty miesiąca) o godz. 10.00. Swoim śpiewem stara się przyczynić do jeszcze pełniejszego przeżycia Mszy świętej w niedziele dla dzieci o godz. 11.00. Zespół także uczestniczy, w niektórych mszach roratnich w Adwencie sprawowane o godz. 18.00.

Osoby, które chciałyby grać na instrumentach (zwłaszcza gitara, pianino, skrzypce) proszone są o kontakt z panem organistą (możliwość po każdej mszy św.) Wszelkie uwagi, sugestie, propozycje prosimy kierować na bezpośrednio u pana organisty. Aby upiększyć śpiew scholii potrzebna jest także aparatura muzyczna, śpiewnik wydany w wersji książkowej i inne; osoby chętne i gotowe wesprzeć schole prosimy o kontakt z księdzem proboszczem oraz panem organistą.