W trzecią niedzielę miesiąca w sezonie wiosenno – jesiennym, zgodnie z ustaleniami składka przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne w naszej Parafii.

Każdego kto chce wspomóc zbiórkę pieniędzy na budowę kościoła zachęcamy do wpłat na konto parafialne:

Alior Bank Oddział w Gnieźnie

Numer konta: 89 2490 0005 0000 4600 8847 2718

BÓG ZAPŁAĆ ZA KAŻDĄ ZŁOŻONĄ OFIARĘ

CEGIEŁKA NA RZECZ WYREMONTOWANIA

DACHU KAPLICY

Wspólnie włączmy się w ten zbożny cel. Każda dachówka jest bardzo cenna bo dach wymaga wielu starań by wrócił do dobrego stanu.

Zróbmy wszystko aby woda nie niszczyła naszego wspólnego dobra.

INFORMACJE ZWIĄZANE Z PRZYSZŁOŚCIĄ NASZEJ PARAFII.

Decyzją ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka naszym zadaniem jest wyremontowanie obecnego budynku parafii.

Jakie prace zostały wykonane?

Przygotowujące do wykonania przebudowy:

• Inwentaryzacja budynku
  • Projekt przebudowy wnętrza: architektury i konstrukcji
  • Projekty wewnętrzne: ogrzewanie, elektryczność, wodno-kanalizacyjne, PPOŻ,
  • Projekty zewnętrzne: zabezpieczenia zabytku (monitoring i alarm), projekt przyłącza do kanalizacji wraz z pozwoleniem na prace archeologiczne
  • Pozwolenia na prowadzenie prac z ramienia: konserwatora zabytków UM Gniezno, Starostwa Powiatowego Gniezno

Itp.

Jak ma wyglądać przebudowa?

• Kaplica nabierze cech sakralnych

• Na I i II piętrze pokoje gościnne (Dom Pielgrzyma) wraz z dwoma mieszkaniami kapłańskimi