Parafia Matki Zbawiciela

Gniezno - Dalki

I Otwarty Charytatywny Bieg Przełajowy "Ratujmy nasze zabytki" i nordic walking

I Otwarty Charytatywny Bieg Przełajowy "Ratujmy nasze zabytki" za nami. Imprezę pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna zorganizowało Stowarzyszenie AKTYWNE DALKI wspólnie z miejscową Radą Osiedla i Parafią Matki Zbawiciela. Lokalni działacze zaprosili do udziału wszystkich miłośników biegania i pasjonatów nordic walking, na co zdecydowało się odpowiedzieć prawie 200 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Z uwagi na przełajowy charakter biegu, zawody miały charakter towarzyski i nie był liczony czas. Sprzymierzeńcem imprezy była dobra pogoda a przede wszystkim rodzinna atmosfera. Początek imprezy rozpoczęto przeprowadzeniem biegów dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych. Na uczestników wszystkich biegów czekały pamiątkowe, okolicznościowe medale. W I Biegu Przełajowym na dystansie 5100m udział wzięło 52 biegaczy w tym osobiście Prezydent Gniezna Tomasz Budasz jak i goście specjalni pani Arleta Ludwiczak z Klubu ALTOM, jedna z najlepszych zawodniczek w Wielkopolsce, która na swoim koncie ukończenie wszystkich 15 edycji Biegu Europejskiego oraz pani Marzena Kluczyńska Siwińska, jedna z najlepszych zawodniczek Klubu Witkowo Biega. Następnie przeprowadzono współzawodnictwo nordic walking na dystansie 2,5km w którym udział wzięło 36 uczestników.

W głównym biegu przełajowym na 5,1 km, którego trasa wiodła ul. Prostą, Gajową, Kokoszki, Południową i z powrotem, najszybszy okazał się być Jakub Lewandowski. Drugi na mecie zameldował się Łukasz Bychowiec, a trzeci był Artur Kolmer. Wśród kobiet, jako pierwsza na metę przybiegła Arleta Ludwiczak, drugie miejsce zajęła Monika Pająk, a na trzeciej lokacie uplasowała się Joanna Bychowiec. W marszu nordic walking na dystansie 2,5 km najszybsze wśród kobiet były reprezentantki Kijkowego Trzemeszna, kolejno: Magdalena Rosińska, Kamila Kolberg i Agnieszka Kędzierska. Spośród mężczyzn jako pierwszy na mecie zameldował się Krzysztof Ciesielski, drugi był Leszek Bieliński, a trzeci Jarosław Piotrowski. 

W pierwszym biegu wspólnym chłopców i dziewcząt na dystansie 100 metrów: I miejsce Nadia Pieczyńska, II miejsce - Hanna Słowińska, III miejsce - Lena Paterek. Wśród chłopców I miejsce - Wiktor Bychowiec, II miejsce - Wojciech Moch, III miejsce - Wiktor Kaczmarek.

W drugim biegu na dłuższym dystansie, I miejsce - Nicola Łukaszewska, II miejsce - Monika Fabisiak, III miejsce - Adrianna Pilipczuk. Wśród chłopców I miejsce - Michał Kiełczewski, II miejsce - Antoni Foltynowicz, III miejsce - Antoni Julkowski.

W trzecim biegu z dwoma pełnymi okrążeniami, I miejsce - Emilia Borowiak, II miejsce - Oliwia Wiernowolska, III miejsce - Liwia Pieczyńska. Wśród chłopców I miejsce - Igor Sobczak, II miejsce - Jakub Fabisiak, III miejsce - Jakub Pękała. W gronie organizatorów uczestniczyli Prezes Stowarzyszenia Aktywne Dalki Klemens Hoffmann z członkami zarządu, Przewodnicząca Rady Osiedla Dalki Marlena Hejna wraz członkami rady, kierownik zawodów i sędzia główny biegów Lidia Matlak, ks. proboszcz Parafii Matki Zbawiciela Bogumił Czuliński, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gniezna Małgorzata Cichomska Szczepaniak i prowadzący spikerkę Stanisław Dolaciński – Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. Osobiście w trakcie całej imprezy udział wziął Dyrektor Carfour Artur Michałowski fundator roweru turystycznego i słodkich artykułów przekazanych uczestnikom biegów. Rower rozlosowano wśród biegów dziecięcych. Zwycięzcy poszczególnych biegów głównych i dziecięcych otrzymali pamiątkowe medale, okolicznościowe puchary a w poszczególnych biegach rozlosowano także upominki rzeczowe. Upominek rzeczowy otrzymała także najstarsza uczestniczka biegów pani Bogumiła Orzechowska (72 lata) z zarządu Aktywne Dalki.

W trakcie trwania imprezy na najmłodszych czekała dmuchana zjeżdżalnia prowadzona przez Klub Fantazja. Można było skosztować przepysznych domowej roboty wypieków wspólnie rozmawiając przy kawce i herbatce. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie dzieciom twarzy, które profesjonalnie wykonywała Anna Stanowska (wiceprezes SMW). Muzycznie uczestnikom umilał czas Olgierd Góral z zespołu AKORD. Patronat medialny nad imprezą sprawowały Radio Gniezno, radio Plus i Tygodnik Przemiany na Szlaku Piastowskim.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za okazane wsparcie tj. Urzędowi Miejskiemu w Gnieźnie na czele z Prezydentem oraz darczyńcom indywidualnym i instytucjonalnym: „Społem” Gniezno, Drukarnia RPRINT – Roman Śrama, Carfour,Sklep Społem Sklep i wypożyczalnia sprzętu turystycznego w Poznaniu, Tropsport Hurtownia Sportowa, Oznakowanie Dróg Tech Mal, Firma Ogólnobudowlana Maciej Sekierski, Stacja Paliw HAWA, Klub Fantazja, Mamy Biegamy ,Lidia i Piotr Matlak, Klemens Hoffmann ,Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan oraz Tadeusz Tomaszewski, Beata Kaczmarek, Anna Stanowska i Stanisław Dolaciński ,Maciej Orzechowski ,Małgorzata Cichomska-Szczepaniak Tomasz Kolibabka. Organizatorzy serdecznie dziękują za udział wszystkim zawodnikom i zawodniczkom bez względu na ich wiek, wolontariuszom za udzieloną pomoc, obsłudze medycznej oraz mieszkańcom osiedla i miasta którzy zaszczycili swoją obecnością organizowaną integracyjno – rodzinną imprezę.

 

 

Sponsor

Loading...

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2017. Parafia Matki Zbawiciela Gniezno - Dalki.