Klasa II Gimnazjum i 7 Szk. Podst.

WARUNKI PRZYSTAPIENIA DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

W PARAFII MATKI ZBAWICIELA – GNIEZNO

klasa II Gimnazjum i klasa 7 Szkoły Podstawowej (od lutego 2018)

W tym roku odbędą się trzy spotkania obowiązkowe. Będą one przeprowadzone w piątki (daty do końca tego roku: 6.10; 17.11; 1.12), o godz. 19.00 w auli (około 30 min.)

W miesiącu styczniu z racji przypadających „odwiedzin duszpasterskich” w parafii, spotkań nie będzie. Daty na nowy rok kalendarzowy zostaną wyznaczone i przekazane do wiadomości na spotkaniu grudniowym.

Każda obecność na Mszy św. oraz innych nabożeństwach potwierdzana będzie pieczątką lub podpisem Księdza! w książeczce kandydata do bierzmowania.

Książeczka do sakramentu bierzmowania zawiera:

dane osobowe, które należy wypełnić zaraz po otrzymaniu książeczki

oświadczenie rodziców – brak podpisu ze strony Rodziców upoważnia mnie do tego, iż nie będę przeciwstawiał się Państwa woli, abym dopuścił syna czy córkę by otrzymał(a) sakrament bierzmowania.

– miejsce do wpisania imienia obranego do sakramentu bierzmowania zostaje puste.

– miejsce obecności na spotkaniach formacyjnych – zgodnie z miesiącami kalendarza będą stawiane pieczątki lub podpis

– miejsce dotyczące Mszy św. w niedzielę (obowiązuje od 10 września 2017r.))

Kandydat uczestniczy w niedzielnej Mszy św. w naszej parafii bądź innej, a swoją obecność potwierdza podpisem księdza.

– miejsce dotyczące Różańca świętego

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa, co najmniej w 5 nabożeństwach różańcowych a swoją obecność potwierdza podpisem księdza.

– miejsce dotyczące Mszy św. „roratniej”

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa co najmniej w 4 „roratach” – uzyskuje podpis księdza

– miejsce dotyczące Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa w co najmniej 2 nabożeństwach wymienionych powyżej. Z nich również uzyskuje podpis kapłana.

– miejsce dotyczące nabożeństwa majowego

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa, co najmniej w 5 nabożeństwach majowych a swoją obecność potwierdza podpisem księdza.

– miejsce dotyczące nabożeństwa czerwcowego

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa, co najmniej w 5 nabożeństwach czerwcowych a swoją obecność potwierdza podpisem księdza.

– miejsce dotyczące spowiedzi św.

Kandydat zobowiązany jest przystąpić do spowiedzi św. na początku przygotowania do sakramentu bierzmowania, (pierwszy piątek miesiąca października w godz. 17-18.00) a także w okresie adwentu, wielkiego postu oraz nie rezygnuje ze spowiedzi św. pierwszopiątkowej czy też częstszej wynikającej z potrzeby serca. Potwierdza to podpis kapłana z datą spowiedzi.

Uprzejmie proszę o uiszczenie jednorazowej kwoty pieniężnej w wysokości 6 zł. (książeczka i formularz kandydata do bierzmowania, ksero, pomoce dydaktyczne w prowadzeniu spotkań z kandydatami) do końca września br.

8 WRZEŚNIA (PIĄTEK) – PIERWSZE SPOTKANIE KLAS II