Klasa VII SP.

WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

W PARAFII MATKI ZBAWICIELA – GNIEZNO - Klasa VII SP

W tym roku odbędą się trzy spotkania obowiązkowe. Będą one przeprowadzone w czwartki: 11.10; 8.11; 6.12, zaraz po zakończonej wieczornej Mszy św. (max 45 min.). Z nieobecności zwalnia tylko choroba!!!

W miesiącu styczniu z racji przypadających „odwiedzin duszpasterskich” w parafii, spotkań nie będzie. Daty na nowy rok kalendarzowy zostaną wyznaczone i przekazane do wiadomości na spotkaniu grudniowym.

Każda obecność na Mszy św. oraz innych nabożeństwach potwierdzana będzie pieczątką lub podpisem Księdza! w książeczce kandydata do bierzmowania.

Książeczka do sakramentu bierzmowania zawiera:

- dane osobowe, które należy wypełnić zaraz po otrzymaniu książeczki

- oświadczenie rodziców - brak podpisu ze strony Rodziców dyskwalifikuje do dalszego przygotowania.

- miejsce do wpisania imienia obranego do sakramentu bierzmowania zostaje puste

- miejsce obecności na spotkaniach formacyjnych - zgodnie z miesiącami kalendarza będą stawiane pieczątki.

- miejsce dotyczące Mszy św. w niedzielę (obowiązuje od 16 września 2018r.)

Kandydat uczestniczy w niedzielnej Mszy św. w naszej parafii bądź innej, a swoją obecność potwierdza podpisem księdza.

- miejsce dotyczące Różańca świętego.

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa, co najmniej w 5 nabożeństwach różańcowych a swoją obecność potwierdza podpisem księdza.

- miejsce dotyczące Mszy św. „roratniej”

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa co najmniej w 4 „roratach” – uzyskuje podpis księdza

- miejsce dotyczące Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa w co najmniej 2 nabożeństwach wymienionych powyżej. Z nich również uzyskuje podpis kapłana.

- miejsce dotyczące spowiedzi św.

Kandydat zobowiązany jest przystąpić do spowiedzi św. na początku przygotowania do sakramentu bierzmowania tzn. w miesiącu wrześniu a także w okresie adwentu, oraz wielkiego postu. Potwierdza to podpis kapłana z datą spowiedzi.

Oczywiście nie rezygnuje ze spowiedzi św. pierwszopiątkowej czy też częstszej wynikającej z potrzeby serca.

Młodzież ochrzczona w innych parafiach, zobowiązana jest do przyniesienia metryki Chrztu św. do końca września br.

Kandydaci z innej parafii, chcąc przystąpić do sakramentu bierzmowania w tej parafii, muszą do końca września br. przynieść zgody od proboszcza swojej parafii !!!

Uprzejmie proszę o uiszczenie jednorazowej kwoty pieniężnej w wysokości 6 zł. (książeczka, formularz kandydata do bierzmowania, ksero, pomoce dydaktyczne w prowadzeniu spotkań z kandydatami) po pierwszym spotkaniu.

13 WRZEŚNIA (czwartek) – PIERWSZE SPOTKANIE KLASA VII