Spotkanie w dniu 2 września 2021 roku, godz. 18.00

WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

W PARAFII MATKI ZBAWICIELA – GNIEZNO – I Klasa PP

Opracowanie oparte na podstawie

„Instrukcji dotyczącej przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.”

W tym roku odbędą się trzy spotkania obowiązkowe. Będą one przeprowadzone w czwartki (max 40 min.): 14.10; 4.11; 16.12, zaraz po zakończonej wieczornej Mszy św. w której należy uczestniczyć. Z nieobecności zwalnia tylko choroba!!! Uczestniczenie w spotkaniach formacyjnych będzie jedną z trzech podstawowych zasad dopuszczenia kandydata do sakramentu bierzmowania.

W miesiącu styczniu, spotkań nie będzie. Daty na nowy rok kalendarzowy zostaną wyznaczone i przekazane do wiadomości na spotkaniu grudniowym.

16 grudnia br. (czwartek), godz. 18.00 – Msza św. oraz spotkaniem z rodzicem i kandydatem !!!

Sakrament Eucharystii.

Uczestniczenie w Mszy św. niedzielnej oraz w święta nakazane wynika z trzeciego przykazania Bożego oraz pierwszego przykazania kościelnego.

Sakrament pojednania i pokuty.

Kandydat zobowiązany jest przystąpić do spowiedzi św. na początku przygotowania do sakramentu bierzmowania tzn. w miesiącu wrześniu a także w okresie adwentu, oraz wielkiego postu.

Oczywiście nie rezygnuje ze spowiedzi św. pierwszopiątkowej czy też częstszej wynikającej z potrzeby serca.

Nabożeństwa

W czasie przygotowania do sakramentu bierzmowania kandydat ma za zadanie pogłębiać swój rozwój duchowy. Należy uczestniczyć w okolicznościowych nabożeństwach:

- różaniec święty (październik)

- Gorzkie Żale i Droga krzyżowa (czas Wielkiego Postu)

- majowe

- czerwcowe

Udział w katechezie szkolnej jest drugim koniecznym warunkiem przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Proszę by kandydaci do końca września !!! przynieśli do wglądu potwierdzenie ukończenia katechezy z 8 klasy szkoły podstawowej.

Trzecim koniecznym warunkiem przystąpienia do sakramentu bierzmowania jest znać Dary Ducha Świętego i swojego patrona.

Przypominam:

Dzisiaj 2 września br. należy zdać 7 darów Ducha Świętego ! oraz przedstawić własnymi słowami w kilkunastu zdaniach sylwetkę wybranego patrona !

Nie wywiązanie się do końca września z drugiego i trzeciego warunku przystąpienia do sakramentu bierzmowania spowoduje skreślenie kandydata z listy uczestników !!!

Powołany komitet organizacyjny ma zadanie:

- po dzisiejszym spotkaniu (2 września br.) zebrać jednorazową wpłatę na (pamiątka i krzyż z bierzmowania, ksero, netemera, formularz…)

- zebrać fundusze na dar ołtarza składany w trakcie sakramentu bierzmowania

- wraz z rodzicami kandydatów sprzątnąć kaplicę przed sakramentem i teren przed kaplicą

- zadbać o kwiaty do kaplicy i dwie wiązanki kwiatów do biskupa