Klasa III Gimnazjum

WARUNKI PRZYSTAPIENIA DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

W PARAFII MATKI ZBAWICIELA – GNIEZNO – Klasa III Gimnazjum

W tym roku odbędzie się pięć spotkań obowiązkowych. Będą one przeprowadzone w piątki: 13.10; 27.10; 10.11; 24.11 i 15.12, zaraz po zakończonej wieczornej Mszy św. i nabożeństwie (na 30 min.).

W miesiącu styczniu z racji przypadających „odwiedzin duszpasterskich” w parafii, spotkań nie będzie. Daty na nowy rok kalendarzowy zostaną wyznaczone i przekazane do wiadomości na spotkaniu grudniowym.

Do 31 października trzeba umieć i „zdać” 7 darów Ducha Świętego !!!!

Każda obecność na Mszy św. oraz innych nabożeństwach potwierdzana będzie pieczątką lub podpisem Księdza! w książeczce kandydata do bierzmowania.

Książeczka do sakramentu bierzmowania zawiera:

dane osobowe, które należy wypełnić zaraz po otrzymaniu książeczki

oświadczenie rodziców – brak podpisu ze strony Rodziców upoważnia mnie do tego, iż nie będę przeciwstawiał się Państwa woli abym dopuścił syna czy córkę by otrzymał(a) sakrament bierzmowania.

zgłoszenie kandydatury katechecie – podpis katechety do 30 września

– miejsce do wpisania imienia obranego do sakramentu bierzmowania.

Kandydat zobowiązany jest wybrać imię świętego(-tej) bądź błogosławionego(-nej) do 30 września br. i w kilku zdaniach opisać życiorys w książeczce oraz umieć go przedstawić własnymi słowami.

– miejsce obecności na spotkaniach formacyjnych – zgodnie z miesiącami kalendarza będą stawiane pieczątki.

– miejsce dotyczące Mszy św. w niedzielę (obowiązuje od 10 września 2017r.)

Kandydat uczestniczy w niedzielnej Mszy św. w naszej parafii bądź innej, a swoją obecność potwierdza podpisem księdza.

– miejsce dotyczące Różańca świętego.

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa, co najmniej w 5 nabożeństwach różańcowych a swoją obecność potwierdza podpisem księdza.

– miejsce dotyczące Mszy św. „roratniej”

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa co najmniej w 4 „roratach” – uzyskuje podpis księdza

– miejsce dotyczące Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa w co najmniej 2 nabożeństwach wymienionych powyżej. Z nich również uzyskuje podpis kapłana.

– miejsce dotyczące spowiedzi św.

Kandydat zobowiązany jest przystąpić do spowiedzi św. na początku przygotowania do sakramentu bierzmowania, (pierwszy piątek miesiąca października w godz. 17-18.00) a także w okresie adwentu, wielkiego postu oraz przed przyjęciem bierzmowania. Potwierdza to podpis kapłana z datą spowiedzi.

Oczywiście nie rezygnuje ze spowiedzi św. pierwszopiątkowej czy też częstszej wynikającej z potrzeby serca.

Młodzież ochrzczona w innych parafiach, zobowiązana jest do przyniesienia metryki Chrztu św. do końca września.

Także ci kandydaci, którzy są z innej parafii, a chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, muszą do końca września przynieść zgody od proboszcza swojej parafii !!!

Z sakramentem bierzmowania wiążą się: koszta i przygotowanie kaplicy. Powołany komitet organizacyjny ma zadanie:

– zebrać wpłatę jednorazową na: świece do ołtarza, formularz kandydata do bierzmowania, pomoce dydaktyczne w prowadzeniu spotkań i nabożeństw z udziałem kandydatów, pamiątka bierzmowania wraz z krzyżem, dokument bierzmowania, ksero oraz inne… to koszt 14 zł./os do końca września.

– zebrać fundusz na dar ołtarza złożony w trakcie Sakramentu Bierzmowania (do końca stycznia)

Rodzice bierzmowanych:

– sprzątanie kaplicy przed sakramentem

kwiaty do kaplicy ??? i kwiaty do biskupa

– ołtarz na zakończenie oktawy Bożego Ciała – 7 czerwca 2018

8 WRZEŚNIA (PIĄTEK) – PIERWSZE SPOTKANIE KLAS II i III