Klasa VIII SP.

WARUNKI PRZYSTAPIENIA DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

W PARAFII MATKI ZBAWICIELA – GNIEZNO - VIII SP

W tym roku odbędą się cztery spotkania obowiązkowe (45 min.) dla kandydatów 27.09; 11.10; 8.11 oraz 13.12. (w grudniu spotkanie łącznie z rodzicem). Będą one przeprowadzone w piątki zaraz po zakończonej wieczornej Mszy św. i niekiedy nabożeństwie. W w/w piątki kandydaci biorą udział od początku Mszy św. odprawianej o godz. 18.00.

W miesiącu styczniu z racji przypadających „odwiedzin duszpasterskich” w parafii, spotkań nie będzie. Daty na nowy rok kalendarzowy zostaną wyznaczone i przekazane do wiadomości na spotkaniu grudniowym.

Każda obecność na Mszy św. oraz innych nabożeństwach potwierdzana będzie pieczątką lub podpisem Księdza! w książeczce kandydata do bierzmowania.

Książeczka do sakramentu bierzmowania zawiera:

- dane osobowe, które należy wypełnić zaraz po otrzymaniu książeczki

- oświadczenie rodziców - brak podpisu ze strony Rodziców upoważnia mnie do tego, iż nie będę przeciwstawiał się Państwa woli abym dopuścił syna czy córkę by otrzymał(a) sakrament bierzmowania.

- miejsce do wpisania imienia obranego do sakramentu bierzmowania.

Kandydat zobowiązany był wybrać imię świętego(-tej) bądź błogosławionego(-nej) do 31 sierpnia br. i w kilku zdaniach opisać życiorys w książeczce oraz umieć go przedstawić własnymi słowami w dniu 6.09.br.

- miejsce obecności na spotkaniach formacyjnych - zgodnie z miesiącami kalendarza będą stawiane pieczątki.

- miejsce dotyczące Mszy św. w niedzielę (obowiązuje od 8 września 2019r.)

Kandydat uczestniczy w niedzielnej Mszy św. w parafii, a swoją obecność potwierdza podpisem księdza.

- miejsce dotyczące Różańca świętego.

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa, co najmniej w 5 nabożeństwach różańcowych a swoją obecność potwierdza podpisem księdza.

- miejsce dotyczące Mszy św. „roratniej”

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa co najmniej w 4 „roratach” – uzyskuje podpis księdza

- miejsce dotyczące Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa w co najmniej 2 nabożeństwach wymienionych powyżej. Z nich również uzyskuje podpis kapłana.

- miejsce dotyczące spowiedzi św.

Kandydat zobowiązany jest przystąpić do spowiedzi św. na początku przygotowania do sakramentu bierzmowania tzn. na początku miesiąca września a także w okresie adwentu, wielkiego postu oraz przed przyjęciem bierzmowania. Potwierdza to podpis kapłana z datą spowiedzi.

Nie rezygnuje ze spowiedzi św. pierwszopiątkowej czy też częstszej wynikającej z potrzeby serca.

Do 30 września br. kandydat zobowiązany jest wybrać świadka do sakramentu bierzmowania, który nie ma przeszkód kanonicznych (wierzący i praktykujący). W trakcie spotkania w październiku podać imię i nazwisko świadka bierzmowania.

Powołany komitet organizacyjny ma zadanie:

- po dzisiejszym spotkaniu zebrać jednorazową wpłatę w wysokości 20 zł. (książeczka, pamiątka i krzyż z bierzmowania, ksero, stypendium Mszy św. z udzieleniem bierzmowania przez ks. biskupa)

- zebrać fundusze na dar ołtarza składany w trakcie sakramentu bierzmowania (do końca września)

- wraz z rodzicami kandydatów sprzątnąć kaplicę przed sakramentem i teren przed kaplicą

- zadbać o kwiaty do kaplicy i dwie wiązanki kwiatów do biskupa

13 grudnia br. (piątek), godz. 18.00 – SPOTKANIE Z RODZICAMI ORAZ KANDYDATAMI

Przypomnienie:

6 września 2019r. po spotkaniu należy „zdać” 7 darów Ducha Świętego !!!! oraz przedstawić własnymi słowami w kilkunastu zdaniach sylwetkę wybranego patrona !!!!