WARUNKI PRZYSTAPIENIA DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

W PARAFII MATKI ZBAWICIELA – GNIEZNO - Klasa VIII SP

W tym roku odbędą się cztery spotkania obowiązkowe. Będą one przeprowadzone w piątki (max 30 min.): 11.02; 11.03; 22.04; 13.05 zaraz po zakończonej wieczornej Mszy św. w której należy uczestniczyć. Z nieobecności zwalnia tylko choroba!!! Uczestniczenie w spotkaniach formacyjnych będzie podstawową zasadą dopuszczenia kandydata do sakramentu bierzmowania.

W miesiącu styczniu spotkań nie będzie.

Przypomnienie

Sakrament Eucharystii.

Uczestniczenie w Mszy św. niedzielnej oraz w święta nakazane wynika z trzeciego przykazania Bożego oraz pierwszego przykazania kościelnego.

Sakrament pojednania i pokuty.

Kandydat zobowiązany jest przystąpić do spowiedzi św. w czasie wielkiego postu.

Oczywiście nie rezygnuje ze spowiedzi św. pierwszopiątkowej czy też częstszej wynikającej z potrzeby serca.

Nabożeństwa

W czasie przygotowania do sakramentu bierzmowania kandydat ma za zadanie pogłębiać swój rozwój duchowy. Należy uczestniczyć w okolicznościowych nabożeństwach:

- Gorzkie Żale i Droga krzyżowa (czas Wielkiego Postu)

- majowe

- czerwcowe

Udział w katechezie szkolnej jest drugim koniecznym warunkiem przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Proszę by kandydaci na pierwsze wrześniowe spotkanie !!! przynieśli do wglądu potwierdzenie ukończenia katechezy z 8 klasy szkoły podstawowej.

Trzecim koniecznym warunkiem przystąpienia do sakramentu bierzmowania jest znajomość darów Ducha Świętego i przedstawienie w kilkunastu zdaniach postaci wybranego patrona !!!!

8 WRZEŚNIA 2022 (CZWARTEK) – PIERWSZE SPOTKANIE

w nowym roku szkolnym (kandydat i rodzic) Msza św. o godz. 18.00