Klasa III Gimnazjum i klasa VIII SP.

WARUNKI PRZYSTAPIENIA DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

W PARAFII MATKI ZBAWICIELA – GNIEZNO - Klasa III GM i VIII SP

W tym roku odbędą się cztery spotkania obowiązkowe dla kandydatów. Będą one przeprowadzone w piątki: 21.09; 19.10; 16.11; 14.12, zaraz po zakończonej wieczornej Mszy św. i niekiedy nabożeństwie (na 45 min.).

W miesiącu styczniu z racji przypadających „odwiedzin duszpasterskich” w parafii, spotkań nie będzie. Daty na nowy rok kalendarzowy zostaną wyznaczone i przekazane do wiadomości na spotkaniu grudniowym.

Każda obecność na Mszy św. oraz innych nabożeństwach potwierdzana będzie pieczątką lub podpisem Księdza! w książeczce kandydata do bierzmowania.

Książeczka do sakramentu bierzmowania zawiera:

- dane osobowe, które należy wypełnić zaraz po otrzymaniu książeczki

- oświadczenie rodziców - brak podpisu ze strony Rodziców upoważnia mnie do tego, iż nie będę przeciwstawiał się Państwa woli abym dopuścił syna czy córkę by otrzymał(a) sakrament bierzmowania.

- miejsce do wpisania imienia obranego do sakramentu bierzmowania.

Kandydat zobowiązany jest wybrać imię świętego(-tej) bądź błogosławionego(-nej) do 30 września br. i w kilku zdaniach opisać życiorys w książeczce oraz umieć go przedstawić własnymi słowami.

- miejsce obecności na spotkaniach formacyjnych - zgodnie z miesiącami kalendarza będą stawiane pieczątki.

- miejsce dotyczące Mszy św. w niedzielę (obowiązuje od 9 września 2018r.)

Kandydat uczestniczy w niedzielnej Mszy św. w naszej parafii bądź innej, a swoją obecność potwierdza podpisem księdza.

- miejsce dotyczące Różańca świętego.

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa, co najmniej w 5 nabożeństwach różańcowych a swoją obecność potwierdza podpisem księdza.

- miejsce dotyczące Mszy św. „roratniej”

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa co najmniej w 4 „roratach” – uzyskuje podpis księdza

- miejsce dotyczące Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej

Kandydat zobowiązany jest do uczestnictwa w co najmniej 2 nabożeństwach wymienionych powyżej. Z nich również uzyskuje podpis kapłana.

- miejsce dotyczące spowiedzi św.

Kandydat zobowiązany jest przystąpić do spowiedzi św. na początku przygotowania do sakramentu bierzmowania tzn. w miesiącu wrześniu a także w okresie adwentu, wielkiego postu oraz przed przyjęciem bierzmowania. Potwierdza to podpis kapłana z datą spowiedzi.

Oczywiście nie rezygnuje ze spowiedzi św. pierwszopiątkowej czy też częstszej wynikającej z potrzeby serca.

Do 30 września br. kandydat zobowiązany jest wybrać świadka do sakramentu bierzmowania, który nie ma przeszkód kanonicznych (wierzący i praktykujący). W trakcie spotkania w październiku podać imię i nazwisko świadka bierzmowania.

Powołany komitet organizacyjny ma zadanie:

- po dzisiejszym spotkaniu zebrać jedorazową wpłatę w wysokości 20 zł. (książeczka, pamiątka i krzyż z bierzmowania, ksero, stypendium Mszy św. z udzieleniem bierzmowania przez ks. biskupa)

- zebrać fundusze na dar ołtarza składany w trakcie sakramentu bierzmowania (do końca października)

- wraz z rodzicami kandydatów sprzątnąć kaplicę przed sakramentem i teren przed kaplicą

- zadbać o kwiaty do kaplicy i dwie wiązanki kwiatów do biskupa

18 listopada br. (NIEDZIELA), godz. 11.00 – DRUGIE SPOTKANIE Z RODZICAMI I KANDYDATAMI

Przypomnienie:

Do 7 września trzeba „zdać” 7 darów Ducha Świętego !!!!

Młodzież ochrzczona w innych parafiach, zobowiązana jest do przyniesienia metryki Chrztu św. nie później niż do pierwszego spotkania we wrześniu br. !!!!

Kandydaci z innej parafii, chcąc przystąpić do sakramentu bierzmowania w tej parafii, muszą przynieść zgodę od proboszcza swojej parafii nie później niż do pierwszego spotkania we wrześniu br. !!!